VII. TÜRKİYE ENERJİ ZİRVESİ KONGRE VE SERGİSİ – DOĞU AKDENİZ 2016

Ülkemiz enerji piyasasının “En Büyük Aile Buluşması” olarak gelenekselleşen Türkiye Enerji Zirvesi Kongre ve Sergisi’nin yedincisi bu yıl 23 -26 Kasım 2016 tarihleri arasında Adana HiltonSa Oteli’nde düzenlenecektir.

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı himayelerinde, Enerji  Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) destekleriyle

yapılmakta olan Zirve’de son yıllarda İsrail ve Mısır açıklarında bulunan dev doğal gaz sahaları ile tüm dünyanın dikkatini çeken Doğu Akdeniz enerji kaynakları tüm boyutları ile tartışılacak.

     Zirve’de Türkiye’yi çok yakından ilgilendiren fakat bölge ülkeleri arasında var olan güvenlik, diplomatik ve siyasi problemler nedeniyle bölgesel ilişkilerde gerilimlere de yol açan doğu Akdeniz enerji kaynaklarıyla ilgili son gelişmeler uluslararası hukuk, güvenlik, diplomatik, teknik ve ticari açılardan ele alınacak. Türkiye ve birçok ülkeden Bakan, Bürokrat, Diplomat, Akademisyen, Şirket Yöneticileri ve Sektör Profesyonellerinin katılımıyla tüm yönleriyle derinlemesine analiz edilerek tüm bölge ülkelerinin refahı ve barışına katkı sunacak bir uzlaşmanın sağlanabilmesi için bir yol haritası sunulması hedefleniyor.

    Ayrıca Zirve’nin 3. Günü gerçekleştirilecek büyük bayi toplantısında, yerli ve yabancı büyük petrol şirketlerinin temsilcileriyle Türkiye Akaryakıt Piyasasında faaliyet gösteren bayiler bir araya gelecek.

Oturumlarda tartışılacak konulardan bazıları;

·         Doğu Akdeniz Enerji Jeopolitiği

·         Yerli Kömür

·         Nükleer Enerji

·         Doğal Gaz ve Elektrik Piyasaları

·         Akaryakıt ve LPG Piyasaları

·         Petrol Piyasaları

·         Yenilenebilir Enerji

·         Enerji Finansmanı

    7. Türkiye Enerji Zirvesi’ne ilişkin katılım şartları ve delege katılım formu ekte yer almaktadır. Doğu Akdeniz’in kalbi Adana’da, geleneksel ‘Ailemizin Büyük Buluşmasında’ Sizleri de aramızda görmekten büyük mutluluk ve onur duyacağız.

Konuya özel ilgi ve desteğinizi rica ederiz.

Saygılarımızla,

ENERJİ FUARCILIK ORGANİZASYON A.Ş.

Bostancıyolu Cd. Şehit Sk. No: 44 Y.Dudullu 34775 Ümraniye – İstanbul / TÜRKİYE

T: +90 216 466 74 96  F: +90 216 365 58 05

www.turkeyenergysummit.com

Haberlere Dön