Hakkımızda

Enerji Fuarcılık, 1997 yılında Türkiye’nin petrol sektöründeki ilk ve tek fuarı olan Petroleum Istanbul fuarını düzenlemek suretiyle ticari hayatına başlamıştır.

Her sene bir önceki seneden daha verimli ve etkili fuarlar düzenlemeyi kendine vizyon edinen Enerji Fuarcılık, aradan geçen 15 yıl zarfında Petroleum Istanbul Fuarlarını, bu alanda dünyanın en önde gelen uluslararası organizasyonları arasına sokmayı başarmıştır.

2019 yılında 14.sü düzenlenecek olan Petroleum Istanbul Fuarları bugün gelinen noktada 20.000 m²’lik kapalı alanda yerli ve yabancı yaklaşık 40.000 profesyonel ziyaretçinin akınına uğrayan dev bir görsel şölene dönüşmüştür.

Dünyanın petrol ve LPG sektörlerindeki en önde gelen ekipman firmalarının yanı sıra, halen ülkemizde faaliyet göstermekte olan 15.000’nin üzerindeki bayinin ziyaret etmekte olduğu tek fuar olan Petroleum Istanbul Fuarı, ülkemizin gerek büyüklük gerekse yatırım anlamında en büyük sektörü olan petrol sektörünün gelişimine de önemli katkılar sağlamaktadır.

Enerji Fuarcılık, Petroleum Istanbul Fuarlarının yanında, 2010 yılından itibaren Gas&Power -Türkiye Enerji Zirvesi’ni de düzenlemeye başlamıştır.

Başta elektrik ve doğal gaz sektörleri olmak üzere yenilenebilir enerji ve nükleer enerji alanlarında birbirinden önemli konu ve konukların katılımlarıyla gerçekleştirilmekte olan Gas&Power Türkiye Enerji Zirvesi, her sene daha da büyüyerek yoluna devam etmektedir.

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın himayelerinde ve destekleriyle düzenlenmekte olan Gas&Power Türkiye Enerji Zirvesi, bilhassa yenilenebilir enerji, elektrik ve doğal gaz sektörlerinde ülkemizdeki yasal mevzuat ve düzenlemelerin yerli ve yabancı yatırımcıya cazip kılınacak serbest bir piyasa modeline oturtulması noktasında çok önemli bir iletişim platformu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Enerji Fuarcılık olarak, Türkiye’nin tartışmasız en büyük sektöründe faaliyet gösteren firmaların en önemli buluşma noktalarına ev sahipliği yapmaktan ve ortak sesleri olmaktan gurur duyuyoruz.