Hakkımızda

Dünya enerji yollarının tam merkezinde ve küresel ekonominin 3’te 1’inin hayat bulduğu bir coğrafyada konumlanan Türkiye’nin, petrol ve enerji sektöründeki en önemli fuarı olan Petroleum Istanbul kapılarını ilk kez 1997 yılında açmıştır. Bu, aynı zamanda Enerji Fuarcılık’ın ticari hayatına başlama tarihi olmuştur.

Özel sektöre olduğu kadar kamu ve paydaşları adına da verimli ve adından söz ettiren fuarlar düzenleme mottosuyla yola çıkan Enerji Fuarcılık, geçen 22 yıllık sürede Petroleum Istanbul Fuarı’nın, kendi alanında dünyanın en önde gelen uluslararası organizasyonları içinde yer almasını sağlamıştır.

2010 yılından itibaren Enerji Fuarcılık organizasyonları arasına Türkiye Enerji Zirvesi katılmış, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın himayelerinde ve destekleriyle düzenlenmeye başlamıştır. Türkiye Enerji Zirvesi yenilenebilir enerji, elektrik ve doğal gaz sektörleri başta olmak üzere tüm enerji sektörlerini bir araya getiren, tarafların güncel konuları tartışmasına ortam yaratan en önemli platform olmuştur. Türkiye Enerji Zirvesi, sektörde konusunda uzman üst düzey isimleri her sene bir araya getirerek; enerji ticaretindeki sorunları ve son gelişmeleri tartışarak kapsamını genişletmeye devam etmektedir.

2015 yılından itibaren Gas&Power Network; Elektrik, Doğalgaz ve Alternatif Enerji, Ekipmanları ve Teknoloji Fuarı’nı da Petroleum Istanbul ile eş zamanlı düzenlenmeye başlanmıştır. 2016 yılında ise Enerji Fuarcılık ISTRADE – Enerji Ticareti ve Tedariği Zirvesi ile de sektöre katkı vermeyi sürdürmüştür. ISTRADE, enerji ticareti ve tedariği alanında Türkiye’deki yegâne platform olma özelliği taşımaktadır.

Enerji Fuarcılık olarak, dünyanın olduğu kadar Türkiye’nin de tartışmasız en büyük sektöründe faaliyet gösteren firmaların en üst düzeyde katılımlarıyla gerçekleşen büyük organizasyonlarını düzenlemekten ve sektörün ortak sesi olmaktan büyük gurur duyuyoruz.